Rád přijmu nabídku k tykání. Je to na vás. Když mi začnete tykat, budu také tykat.

Ano. Pro závaznou rezervaci je třeba složit zálohu ve výši 2 000,-. Termín pro vás bude rezervovánpo složení zálohy! Záloha se následně použije na úhradu za fotografické/video služby. Následně pak pouze doplatíte zbytek ceny. Samozřejmě dostanete doklad o zaplacení zálohy.

Při zrušení termínu méně jak 3 měsíce před rezervovaným termínem svatby je záloha nevratná! Například: Máte rezervován termín 10.6 a rozhodnete se 10.3 rezervaci zrušit. Zálohu vám vrátím v plné výši. Od 11.3 dále však již záloha není vratná. Rezervováním vašeho termínu odmítám další klienty a přicházím tak o zakázky. Pokud za sebe na váš termín najdete "náhradníky"(jiné snoubence), pak vám zálohu vrátím.

V případě vládních COVID opatření ve svatební den, která zakazují fotografování/natáčení (podle toho na co jste si mě objednali) svatby bude záloha vrácena. V případě vládních COVID opatření, která nezakazují fotografování/natáčení (podle toho na co jste si mě objednali) svatby, ale omezují počet osob na svatbě pod 50, máte možnost si vybrat bezplatně jiný z mých volných termínů. V případě že budete chtít změnu na termín, který již mám obsazen, pak je záloha nevratná.

Před koncem doby focení na které jsme se předem domluvili, dojdu za vámi a domluvíme se na dalším postupu. Pokud si, budete přát dobu focení prodloužit je to možné za předem známé ceny.

Dostanete všechny fotografie, které jsem nafotil a povedly se.
Počet upravených fotografií se liší dle balíčku a lze jej navýšit viz ceník.

Ano, fotografií vám upravím kolik budete chtít. Sazba za upravené fotografie nad rámec balíčku je dle ceníku. Sami si vyberete, které fotografie chcete upravit.

To mi určitě nevadí. Preferuji však co nejmenší počet objektivů na svatbě, budu tak moci dělat svou práci co možná nejlépe. Hosté jistě uvítají, že si mohou vaši svatbu více vychutnat bez nutnosti fotit. Navíc i na fotkách vypadá lépe, když hosté sledují dění kolem vás místo toho sledovat display svého mobilu. Vše potřebné pro vás vyfotím.

Termín může být závazně rezervován pouze složením zálohy.
Nezávazné rezervace nedělám, týdně mi volá/píše několik lidí s dotazem na mé volné termíny...

Doporučuji co nejdříve. Některé termíny bývají rezervovány i více než rok předem. Pouze závaznou rezervací máte jistotu že vám termín nikdo "nevyfoukne".

Fotografie/video na svatebním USB Flashdisku zasílám po zpracování a uhrazení celého doplatku na vaši adresu. Výjimečně je možné předání osobně (s platbou hotově / na účet) na několika mnou navržených místech.

Ano, je to možné. Běžně dodávám k barevným fotkách také cca 1/3 fotek černobílých dle mého výběru, můžete si ale i sami určit, které chcete černobílé.

Mohu vám vytvořit podobné fotky. Zcela stejný výsledek určitě není možný (každý fotograf má nějaký "umělecký rukopis" a podmínky focení nejsou stejné...) Pošlete mi prosím ukázkové fotky předem, nebo se na ně podíváme na předsvatební schůzce.

Předem je třeba říct, že focení svatby chápu hlavně jako reportážní focení a zachycení skutečnosti.
Narozdíl od většiny svatebních fotografů upravuji každou fotku individuálně, což stojí nemalý čas. Standardně upravuji celou fotku tak, aby vypadala dle mého názoru lépe. Jde hlavně o globální úpravy: světla, ostrosti, barevného tónování. Provádím také kosmetickou retuš novomanželů v rozumné míře dle svého uvážení. Většinou se jedná o potlačení: vrásek, kruhů pod očima, vad pleti. Pokud máte nějakou konkrétní otázku k úpravám fotek, nebojte se mě zeptat ještě před tím, než si mě objednáte.

Ano, v zahraničí dokonce bývá běžné, že se novomanželé fotí v jiný den. Cena bude samozřejmě o něco vyšší. Detaily dohodneme.

Na vaší svatbě pracuji většinou celý den a tak určitě uvítám možnost se u vás občerstvit a nabrat energii na další fotografování. V případě, že nebude možné pro mě zajistit občerstvení, prosím oznamte mi to předem, v průběhu přítomnosti na vaší svatbě se naobědvám/navečeřím v nejbližším vhodném restauračním zařízení. Počítejte v tom případě, že nebudu k dispozici pro focení v době oběda cca 45-60minut. Doba mého oběda/večeře se počítá do doby, na kterou jste si mě objednali.

Nejvhodnější místo je někde na kraji (konci) stolu, abych mohl pohodlně odcházet a nerušil vaše svatební hosty. Možné je také posadit mě k extra stolu. Nedoporučuji místo v jiné místnosti, přecházení mezi místnostmi je časově náročné a mám pak horší přehled o dění na svatbě.

Z fotografického pohledu je to rozhodně nejlepší v době, kdy je venku tzv. "měkké světlo".
V měsících květen až červenec to znamená začátek focení od cca 17:30.
Duben a srpen od cca 17:00, září od cca 16:15.
Samozřejmně jsem schopen vám vyfotit nomanželské fotky třeba i v pravé poledne, pak ale neočekávejte tak pěkné fotky jako vidíte např. na mém webu. Přes poledne je velmi "ostré světlo", lidé přivírají oči, mžourají. Pleť je osvětlena tvrdým světlem a tím se zvýrazňují nedokonalosti pleti, jsou výrazné kruhy pod očima, některá místa na fotce jsou "přepálená", jiná příliš temná, atd...

Nejčastěji jsou novomanželé na svatbě nepřítomni cca 2 hodiny. Záleží to jen čistě na vás. Už jsem novomanželské fotky fotil 30 minut i 3,5 hodiny...

Tím se netrapte, to může s klidem přenechat na mě, na osobní předsvatební schůzce probereme vaše představy ohledně novomanželského focení a rád vám poradím nejoblíbenější pózy i přímo na místě focení. Pokud máte nějakou vzorovou fotku třeba z internetu, podle které by jste chtěli mít podobnou fotku, můžeme vymyslet i to. Spousta novomanželů chce nějaké stylizované fotky podle koníčku, kterému se věnují.

Pokud myslíte například hodinové video, tak se nezlobte, ale video dělám pouze v nabízeném formátu viz ceník Svatební video Výsledné video má délku 1 písničky (cca 4 minuty) nebo cca 15 minut. Video je výsledek mé tvůrčí práce a mně osobně se dlouhá svatební videa nelíbí. - Jsou málo dynamická a málokdo je nadšený z toho, že mu na návštěvě pustíte hodinové video. Pokud na něm trváte, určitě najdete kameramana, který to dělá.

Díky dlouholetým zkušenostem s focením/točením svateb dokážu odhadnout jaký moment přijde a podle toho případně moment zachytit na fotkách i na videu. Používám naprosto špičkovou techniku, která mi umožňuje přepnout režim foto/video během cca 1 sekundy. Kromě toho některé momenty prostě vždy vypadají líp na fotce, jiné lépe na videu (třeba "ano").
Pro vás má to, že vám svatbu současně nafotím i natočím několik výhod:

máte o jednoho "hosta" na svatbě méně
nedochází ke kolizi fotograf x kameraman v záběru
cena je velice příznivá (běžně si kvalitní kameramani účtují kolem 20 000,- za celý den)

Foto + video kombinuji proto, že jsem chtěl pro vás připravit nabídku videa, která by byla cenově dostupná.