MARTIN KRIŠTOF     Fotograf + video

fashion   portrét   svatby   ostatní       autor   nabídka   kontakt   

svatební fotografie - ukázkasvatební fotografie - ukázkasvatební fotografie - ukázkasvatební fotografie - ukázkasvatební fotografie - ukázkasvatební fotografie - ukázkasvatební fotografie - ukázkasvatební fotografie - ukázkasvatební fotografie - ukázka

Svatební fotograf - Ostrava

Svatební fotograf pro vaši svatbu právě zde!

Ostrava, Morava, i celá ČR
Svěřte svůj nejdůležitější den do mých rukou.
Svatební fotografii se věnuji od roku 2009
Samozřejmostí jsou všechny fotografie ve vysokém rozlišení a ty nejlepší upravené v domluveném počtu.

Nepřeplácíte cenu balíčku za služby, které nepotřebujete! Objednáte si jen to co skutečně chcete! - ušetříte!

Podívejte se na nabídku

Projděte si galerii fotek
Nebo si přečtěte reference některých svatebčanů


Časté otázky snoubenců

Co se děje po vypršení doby, na kterou jsme si Vás najali?

Domluvíme se na dalším postupu, pokud si budete přát dobu focení prodloužit je to možné za předem známé ceny.

Kolik dostaneme fotografií?

Dostanete všechny fotografie, které jsem nafotil. Počet upravených fotografií se liší dle balíčku a lze jej navýšit viz ceník.

Můžete nám na přání upravit další fotografie?

Ano, fotografií vám upravím kolik budete chtít. Sazba za upravené fotografie nad rámec balíčku je dle ceníku.

Vadí když budou naši hosté také fotografovat?

To mi určitě nevadí. Preferuji však co nejmenší počet objektivů na svatbě, budu tak moci dělat svou práci co možná nejlépe. Hosté jistě uvítají že si mohou vaši svatbu více vychutnat bez nutnosti fotit. Vše potřebné pro vás vyfotím.

Je třeba zaplatit zálohu za rezervaci termínu?

Ano. Pro závaznou rezervaci je třeba složit zálohu ve výši 1 000,-. Až po složení zálohy bude termín pro vás rezervován. Záloha se následně použije na úhradu za fotografické služby. Následně pak pouze doplatíte zbytek ceny. Samozřejmě dostanete doklad o zaplacení zálohy.

Co když zruším termín svatebního focení? Co se stane se zálohou?

Při zrušení termínu méně jak 3 měsíce před rezervovaným termínem svatby je záloha nevratná!
Například: Máte rezervován termín 10.6 a rozhodnete se 10.3 rezervaci zrušit. Zálohu vám vrátím v plné výši. Od 11.3 dále však již záloha není vratná.
Rezervováním vašeho termínu odmítám další klienty a přicházím tak o zakázky. Pokud za sebe na váš termín najdete "náhradníky"(jiné snoubence), pak vám zálohu vrátím.

Můžete nám předběžně rezervovat termín, než se rozhodneme?

Termín může být závazně rezervován pouze složením zálohy.

Kdy je vhodné si rezervovat termín?

Doporučuji co nejdříve. Některé termíny bývají rezervovány i více než rok předem. Pouze závaznou rezervací máte jistotu že vám termín nikdo "nevyfoukne".

Jak si předáme fotografie a jak je to s placením?

Fotografie vám můžu předat osobně (Ostrava, na několika mnou navržených místech) nebo mohu zaslat poštou. V případě osobního předání můžete platit hotově nebo převodem na účet (v okamžiku předání již musí být částka na mém účtu). Pokud nebude možné osobní předání, fotografie obdržíte poštou. V takovém případě Vás požádám o platbu předem a úhradu poštovného.

Chtěli bychom i černobílé fotky. Je to možné?

Ano, je to možné. Běžně dodávám k barevným fotkách také cca 1/3 fotek černobílých dle mého výběru, můžete si ale i sami určit, které chcete černobílé.

Viděli jsme na internetu krásné fotky, můžete nás také tak nafotit?

Mohu vám vytvořit podobné fotky. Zcela stejný výsledek určitě není možný (každý fotograf má nějaký "umělecký rukopis" a podmínky focení nejsou stejné...) Pošlete mi prosím ukázkové fotky předem, nebo se na ně podíváme na předsvatební schůzce.

Jaké úpravy na fotkách standardně děláte?

Předem je třeba říct že focení svatby chápu hlavně jako reportážní focení a zachycení skutečnosti. Standardně upravuji celou fotku tak, aby vypadala dle mého názoru lépe. Jde hlavně o globální úpravy: světla, ostrosti, barevného tónování. Provádím také kosmetickou retuš novomanželů v rozumné míře dle svého uvážení. Většinou se jedná o potlačení: vrásek, kruhů pod očima, vad pleti. Pokud máte nějakou konkrétní otázku k úpravám fotek, nebojte se mě zeptat ještě před tím než si mě objednáte.

Máme na svatbě nabitý program a málo času na focení. Je možné svatební párové fotky vyfotit jiný den?

Ano, v zahraničí dokonce bývá běžné že se novomanželé fotí v jiný den. Cena bude samozřejmě o něco vyšší. Detaily dohodneme.

Požadujete během focení občerstvení?

Na vaší svatbě pracuji většinou celý den a tak určitě uvítám možnost se u vás občerstvit a nabrat energii na další fotografování.
V případě že nebude možné pro mě zajistit občerstvení, prosím oznamte mi to předem, v průběhu přítomnosti na vaší svatbě se naobědvám v nejbližším vhodném restauračním zařízení. Počítejte v tom případě že nebudu k dispozici pro focení v době oběda cca 45-60minut. Doba mého oběda se počítá do doby, na kterou jste si mě objednali.

Kde vás máme posadit?

Nejvhodnější místo je někde na kraji (konci) stolu, abych mohl pohodlně odcházet a nerušil vaše svatební hosty. Možné je také posadit mě k extra stolu. Nedoporučuji místo v jiné místnosti, přecházení mezi místnostmi je časově náročné a mám pak horší přehled o dění na svatbě.

Kdy je nejlepší fotit novomanželské fotky?

Z fotografického pohledu je to rozhodně nejlepší v době kde je venku tzv. "měkké světlo". V měsících květen až červenec to znamená začátek focení od cca 17:30. Duben a srpen od cca 17:00, Září od cca 16:15. Samozřejmně jsem schopen vám vyfotit nomanželské fotky třeba i v pravé poledne, pak ale neočekávejte tak pěkné fotky jako vidíte např. na mém webu. Přes poledne je velmi "ostré světlo", lidé přivírají oči, mžourají. Pleť je osvětlena tvrdým světlem a tím se zvýrazňují nedokonalosti pleti, jsou výrazné kruhy pod očima, některá místa na fotce jsou "přepálená", jiná příliš temná, atd...

Jak dlouho trvá novomanželské focení?

Nejčastěji jsou novomanželé na svatbě nepřítomni cca 2 hodiny. Záleží to ale čistě na vás. Už jsem novomanželské fotky fotil 40 minut i 4 hodiny...

Veškerý materiál (např.: fotografie, video a text) na těchto stránkách je chráněn autorským zákonem. Jakékoliv užití je možné pouze se souhlasem autora.
V případě zájmu o licenci na užití fotografií mne prosím kontaktujte.

MENU: fashionportrétsvatbyostatní autornabídkakontakt